Съставки за грижа за кожата – обяснени

Всеки, който е прекарал поне няколко минути в отдела за грижа за кожата на близък магазин, знае колко е трудно да се разбере какво всъщност правят всички тези продукти. Ние ще ви помогнем да разберете малко повече за някои ключови съставки в продуктите за грижа за кожата и как те могат да помогнат на вашата кожа.

Гликолова киселина

Гликоловата киселина е вода-разтворима алфа-хидрокси киселина (AHA), извлечена от захарна трост. Тя е един от най-ефективните и използвани широко съставки за ексфолиация. Тя може да помогне за премахване на мъртвите клетки от повърхността на кожата, да стимулира обновяването на клетките и да предотврати запушването на порите.

Ретинол

Ретинолът е форма на витамин А, който е изключително ефективен в борбата със стареенето на кожата. Той стимулира производството на нов колаген, помага при премахването на старите клетки от повърхността на кожата и може да помогне при минимизирането на фините линии и бръчките.

Хиалуронова киселина

Това е мощна хидратираща съставка, която е способна да задържи до 1000 пъти теглото си в вода. Хиалуроновата киселина може да помогне за увеличаване на хидратацията на кожата, да направи кожата по-мека и по-гладка и да намали появата на фини линии и бръчки.

Витамин С

Витамин С е силнодействащ антиоксидант, който помага за защита на кожата от свободните радикали, причинени от UV излагане и замърсяване. Той също така може да помогне за стимулиране на производството на колаген, осветляване на тъмни петна и подобряване на текстурата на кожата.

В заключение

В продуктите за грижа за кожата използваме много различни съставки и всяка от тях има своя собствена роля. Разбирането на тези съставки може да ви помогне да направите по-информиран избор следващия път, когато търсите нов продукт за грижа за кожата. Разбира се, винаги е добра идея да се консултирате с дерматолог или козметолог, ако имате конкретни проблеми или въпроси, свързани с кожата ви.

Пране и поддръжка на лак за нокти
Nanoil Argan Micellar Shampoo. Добър или не?